NITRIANSKE BEACHOVÉ LETO

Špeciálni partneri

Aktuality

2024-05-25

Úvodná brigáda 2024 za nami, ide sa športovať! Bližšie info čoskoro..

2024-05-24

BRIGÁDA 2024 !

piatok 24.5. od 15.00h

sobota 25.5. od 10.00h

Archív noviniek »

Diskusia

Kuna
2013-08-13 10:26:40
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len by som sa chcel spytat nerozpravalo sa o tom ze posledy pribinov pohar je mixovy? Mato mal by si to niekam napisat do prihlasovania bo uz mas prihlaseny jeden cisto muzsky a jeden cisto zensky tim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!
smiki
2013-06-18 22:34:16
chcel by som sa prihlasit na turnaj ale v jednej casti ma to nechce pustit dalej mohol by som to odoslat cez svoj email na tu stranku futbal@nbl.sk staci len do supisky napisat meno a priezvisko ci aj nejake dalsie veci
smiki
2013-06-18 22:30:22
nedasa mi prihlasit na stranku
large
2013-05-22 09:12:25
skusal si aj v inom prehliadaci sa prihlasit?
Martin
2013-05-15 15:14:36
Zdravým, chcem sa registrovať na stránke a registrácia mi nefunguje, stále mi píše že jed zlý kontrolný retazec, skúšal som už všetky možnosti, prosím vie mi niekto poradiť?
Staršie príspevky »

2%

Ďakujeme,

           že ste sa rozhodli, alebo vôbec zvažujete poukázať podiel zaplatenej dane z príjmov práve nám, či už v roku 2019 alebo v minulosti. Vás to nestojí absolútne nič, ide totiž o peniaze, ktoré ste štátu už zaplatili (resp. zaplatil za Vás zamestnávateľ). Pre náš klub sú však 2% (1% v prípade firiem, 3% v prípade dobrovoľníkov) významným zdrojom príjmov a zabezpečenia aktivít nášho klubu. Tieto peniaze sú jednou z mála finančných istôt, ktoré 1.ABC Nitra a iné neziskové organizácie majú. Sme radi, že na rozdiel od vždy neistých štátnych, krajských, mestských peňazí, nadačných grantov a dotácií, sa o Vás môžeme vždy oprieť. Kam sme sa od roku 2008 v našej činnosti posunuli, môžete posúdiť sami na podstránke Klub - História. Aj vďaka doterajším darcom má naše združenie úspešne za sebou 11 rokov a pred sebou možno aj vďaka Vám dvanásty.

Venujte, prosím, pozornosť špecifiku 2016 - 2019, je popísané nižšie.

Ak Vám to časopriestor dovolí, vždy sa potešíme Vašej osobnej "inšpekcii" využitia podielu Vašej dane na ktoromkoľvek z našich podujatí kdekoľvek na Slovensku či v zahraničí.

Ing. Michal Ivan, člen Prezídia 1.ABC Nitra

 

Údaje potrebné pre poukázanie podielu dane

Názov a sídlo organizácie: 1.ABC Nitra, Novomeského 10, 949 11 Nitra

Právna forma: občianske združenie

IČO: 42118808

 V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás kontaktujte. 


Kto celý proces pozná a hľadá rovno tlačivá

ODPORÚČANIE: Využite možnosť oficiálne nám oznámiť Vaše meno a adresu ako darcu zaškrtnutím políčka na príslušnom tlačive, aby sme sa mohli aspoň poďakovať (sumu nám daňový úrad neoznamuje). Do roku 2016 sme nemali oficiálne šancu ani poznať identitu darcov, ani overiť si, či nám od niekoho konkrétneho 2% prišli. Táto novinka to umožňuje. Je to o jednom krížiku v tlačive Vyhlásenie - nižšie ho nájdete v oboch verziách.

Čo sú 2% (1%, 3%) - ako to funguje?

Každý zarábajúci človek (či už zamestnanec alebo SZČO), môže poukázať 2% alebo 3% dane z príjmu, ktorú zaplatil (v prípade zamestnancov platil za Vás zamestnávateľ) neziskovej organizácii podľa vlastného výberu. Ak ste v roku 2018 odpracovali ako dobrovoľník aspoň 40 hodín, môžete poukázať 3% z dane namiesto 2% (k tomuto je potrebné potvrdenie). Firmy (právnické osoby) môžu poukázať 1 alebo 2% dane, dokonca môžu túto sumu rozdeliť medzi viacero prijímateľov. Všetko o poukázaní 2% / 1% / 3% prehľadne sumarizuje portál rozhodni.sk. Na konci procesu sa však nezabudnite vrátiť na túto podstránku, a overiť si správnosť údajov a tiež, či máte všetko potrebné. Aj malá chyba nás môže stáť peniaze a Vás dobrý pocit či výhody aktívneho člena.

----------------------------------------------------------------------------------------

>>> Prejsť k poukázaniu 2% (1%, 3%) <<< 

(otvorí sa v novom okne) 

----------------------------------------------------------------------------------------

Prečo nám?

Aj Vy môžete podporiť činnosť nášho klubu, ktorou je napĺňať myšlienku športu pre všetkých. Venujeme sa plážovým športom (plážový volejbal, tenis, hádzaná, futbal), snažíme sa neustále rozširovať a obohacovať ponuku tak, aby mala možnosť zašportovať si čo najširšia vrstva verejnosti. Zvláštnou oblasťou záujmu je mládež. Snažíme sa zaujať, inšpirovať mládež, pritiahnuť čo najviac detí na kurty, aby trávili voľný čas zmysluplne a aktívne. Šport nie je len osožnou aktivitou pre ľudské telo, ale je podľa nás nenahraditeľným zdrojom rozvoja osobnosti.

 

Čo robíme s peniazmi z 2%?

V minulosti sme mohli vďaka príjmom z 2% dane zrealizovať okrem iných aj tieto aktivity:

  • rozbehnúť iniciatívu za otvorenie športovej triedy so zameraním na plážové športy (náklady s kampaňou, letákmi a pod.)
  • kúpiť hádzanárske brány, vďaka ktorým si mohli žiaci ZŠ a SŠ začať merať sily aj v plážovej hádzanej a futbale
  • rozšíriť športovisko na letnom kúpalisku v Nitre z 2 beachvolejbalových kurtov na multifunkčnú plochu pre plážové športy (zhodnotenie areálu o vyše 47-tisíc eur za roky 2011-2013!)
  • Junior NBL - plážová školympiáda pre žiakov ZŠ a SŠ má za sebou už 8 ročníkov
  • poskytovať kurty mládeži do 18 rokov každý deň vo vyhradených hodinách úplne zadarmo (2012 - 2015)
  • bojujeme za dobrú správu v športe, proti arogancii moci a darebákom (2016+)

Peniaze z 2% sú však svojou troškou prítomné v každom našom projekte, keďže sa jedná o najstabilnejšiu zložku príjmov združenia. Preto najlepšou odpoveďou na otázku, čo robíme s peniazmi z 2%, sú ročenky 1.ABC Nitra, ktoré sumarizujú našu činnosť v jednotlivých rokoch. 

Špecifikum 2016 - 2019

V rokoch 2016-2018 zorganizoval 1.ABC Nitra iba 2 podujatia, z toho ani jedno v Nitre.  Nebol to zámer, ale tak to dopadlo. Príčinou bol prístup Mesta Nitra, ktorý vyústil až do súdneho sporu, ktorý sa ťahal od apríla 2016 do novembra 2018. Tento spor 1.ABC Nitra vyhral, ale čo je z pohľadu činnosti klubu podstatnejšie, komunálne voľby takmer v tom istom čase priniesli zmenu v reprezentácii Mesta Nitra. Vzťahy s bývalým vedením sa vyvinuli tak, že zablokovali činnosť 1.ABC Nitra. Preto vítame zmenu, ktorá vytvára základný predpoklad k obnove činnosti 1.ABC Nitra v meste. Či 1.ABC Nitra zorganizuje nejaké podujatie už v roku 2019, je však otázne. Multifunkčná plocha pre plážové športy je stále v rukách partie, ktorú 1.ABC Nitra odmieta podporiť čo len jedným eurom (viac tu). Uvidíme, či a ako sa s týmto vysporiada nové vedenie Mesta Nitra. Každopádne otázka obnovy činnosti je v rámci klubu už "na stole".

Ešte pred rokom sme na tomto mieste písali, že "...sa zameriavame na doriešenie sporu, ktorý by nám mohol opätovne otvoriť dvere na kurty nitrianskeho kúpaliska. V Nitre či okolí sú aj iné kurty, avšak kvalitou neporovnateľné a hlavne: odmietame ustupovať arogancii moci a spolčeniu darebákov tým, že by sme jednoducho pôsobili inde, ako by sa nič nestalo. Ak sa napriek tomuto všetkému rozhodnete podporiť 2%-ami práve 1.ABC Nitra, podporíte tým predovšetkým prebiehajúci boj proti arogancii moci a darebákom. O to väčšia vďaka (výsledok nemusí byť na prvý pohľad vidieť, ale o vývoji otvorene informujeme)."

V tejto súvislosti ďakujeme špeciálne tým ľuďom, ktorí nás podporili v tejto neľahkej dobe (2016-2018) a pomohli v spomínanom boji proti arogancii moci a darebákom. Časť tohto boja je aj vďaka vám vyhratá, a radi by sme ho dotiahli do úspešného konca. Aby Nitrania mohli jedného dňa opäť ísť na kurty kúpaliska s čistým srdcom a vedomím, že okrem toho, žeto robia s radosťou pre seba, pomáhajú dobrej veci a nie ľuďom s pochybným morálnym profilom.

Zároveň pripomíname, že aj v roku 2019 je medzi prijímateľmi 2% registrovaná aj Slovenská asociácia plážových športov (SAPŠ). SAPŠ bola založená v roku 2015 zakladateľmi 1.ABC Nitra. Zámer je, aby 1.ABC Nitra zostal nitrianskym klubom (organizujúcim regionálne podujatia) a podujatia, ktoré presahujú rámec regiónu, od neho prevzala SAPŠ (napr. NBL, majstrovstvá SR v plážovom tenise atď). Takže pokiaľ chcete podporiť plážové športy, ste na správnej adrese a máte hneď 2 možnosti: podporiť ich v regióne Nitra, kde však momentálne nevieme, či a v akej miere a forme stihneme obnoviť činnosť v roku 2019 (2% pre 1.ABC Nitra) alebo celkovo, celoslovensky (2% pre SAPŠ).

BONUS PRE VÁS

Poukázať 2% (1% v prípade firiem alebo 3% u dobrovoľníkov) práve nám sa oplatí aj Vám:

  • Ak ste členom 1.ABC Nitra, poukázaním podielu dane z príjmov nášmu združeniu získate status aktívneho člena, ktorý so sebou nesie určité výhody (zľavy na tovar, zo štartovného na turnajoch a pod.). Ak nie ste členom, treba k tomu ešte vyplniť prihlášku.
  • Ak ste firma, vieme sa revanšovať okrem čarovného slovíčka aj reklamou a propagáciou vašej spoločnosti alebo značky, prípadne zorganizovaním firemného dňa alebo hier.
  • Ak poukazujete, alebo viete sprostredkovať poukázanie 200€ a viac, kontaktujte nás pred podaním tlačív

ODPORÚČANIE! Ak sa nechcete nejakým nedopatrením pripraviť o bonus, je dobré nás kontaktovať ešte pred podaním tlačív!

Partneri

Počasie v Nitre

Partneri

Anketa

Sleduje túto stránku niekto?
Hlasovalo: 363

Najnovšie video