NITRIANSKE BEACHOVÉ LETO

Špeciálni partneri

Aktuality

2018-05-15

Vo štvrtok 31.5.2018 o 17.30h sa uskutoční Snem 1.ABC Nitra. Viac info.

2018-03-26

Aj tento rok môžete pomôcť 2% (1%, 3%) svojej dane nielen nášmu združeniu, ale športu celkovo, dobrej správe športu a boju proti arogancii moci a darebákom. Info k poukázaniu 2%.

Archív noviniek »

Diskusia

Alicia
2021-07-04 20:27:10
Hookup Women Uses Free of charge Issues? A Great Side to side Benefit! Free hookup women singles on the web is the best solution if you\'re tired with going to pubs and organizations just to be ignored, or perhaps even worse, laughed at. I understand what it\'s like because I\'ve been there. I was solitary and needy back into the working day -- I needed a fresh partner -- but I kept on attempting because I needed not one other option. If you\'re an individual person who wants to hookup with hot girls without going to those locations in which the women are alone, then this post may just change your existence. It is going to clarify why online dating on-line is the greatest substitute if you\'re a men who seems to be shy to method a beautiful female inside a nightclub or membership.
Kuna
2013-08-13 10:26:40
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len by som sa chcel spytat nerozpravalo sa o tom ze posledy pribinov pohar je mixovy? Mato mal by si to niekam napisat do prihlasovania bo uz mas prihlaseny jeden cisto muzsky a jeden cisto zensky tim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!
smiki
2013-06-18 22:34:16
chcel by som sa prihlasit na turnaj ale v jednej casti ma to nechce pustit dalej mohol by som to odoslat cez svoj email na tu stranku futbal@nbl.sk staci len do supisky napisat meno a priezvisko ci aj nejake dalsie veci
smiki
2013-06-18 22:30:22
nedasa mi prihlasit na stranku
large
2013-05-22 09:12:25
skusal si aj v inom prehliadaci sa prihlasit?
Staršie príspevky »
1.ABC Nitra sa dištancuje od Martina Kraščeniča

1.ABC Nitra sa dištancuje od Martina Kraščeniča

2018-11-08 | www.nbl.sk, 1.ABC Nitra

 

1.ABC Nitra sa týmto verejne dištancuje od osoby a aktivít Martina Kraščeniča (aktuálne prezident Slovenskej volejbalovej federácie).


Zdôvodnenie:

Menovaný bol prostredníctvom svojich firiem či značiek partnerom občianskeho združenia 1.ABC Nitra či jeho projektov v rokoch 2009-2010.

To sme vtedy netušili, že plnenie partnera (finančné či nefinančné) môže pochádzať z trestnej činnosti.

Až v roku 2017 sme sa dostali k uzneseniu Najvyššieho súdu SR so spisovou značkou “3 Tdo 60/2013” (verejne dostupné napríklad tu). Toto uznesenie okrem iného prezrádza, že M.K. bol 1.12.2011 Okresným súdom v Nitre uznaný vinným z účasti na trestnom čine neodvedenia dane a poistného vo forme organizátorstva, ako aj z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia (vedenie motorového vozidla v plynutí trestu zákazu viesť motorové vozidlo). Vedenie vozidla nechajme nateraz bokom. V prvej časti bol však na úkor Slovenskej republiky neoprávnene uplatnený nárok na vrátenie dane z pridanej hodnoty (DPH) vo výške 7.879.741 Sk (261 559,48 €). Krajský súd v Nitre ako odvolací súd síce trest zmiernil, ale M.K. viny nezbavil. Generálny prokurátor SR, obhajujúci záujmy SR, podal dovolanie na Najvyšší súd SR. Skôr, než o ňom stihlo byť rozhodnuté, vydal vtedajší prezident SR Ivan Gašparovič pri príležitosti 20.výročia vzniku SR amnestiu, ktorá mala účinok aj na tento prípad. Najvyšší súd Slovenskej republiky napokon dovolanie generálneho prokurátora SR na neverejnom zasadnutí bez preskúmania veci odmietol.

Rešpektujeme právny poriadok SR a sami zdôrazňujeme, ako sa píše aj v uznesení NS SR, že  “v uvedenom prípade sa teda v dôsledku amnestie udelenej prezidentom Slovenskej republiky na obvineného M. K. hľadí, ako keby nebol odsúdený”.

1.ABC Nitra, jeho zakladatelia a vedenie však okrem zákonov vždy hľadeli aj na morálny rozmer. Všetko sa od svojho vzniku v roku 2008 snažili robiť poctivo, čisto a transparentne. Pre 1.ABC Nitra je jednou z najvyšších hodnôt tiež dobrá správa v športe. A informácie, ku ktorým sme sa dostali v roku 2017, nemajú s dobrou správou v športe nič spoločné. Preto sa, ihneď po ich dôslednom preverení, dôrazne dištancujeme od osoby a aktivít Martina Kraščeniča.

1.ABC Nitra, obč.združenie

Partneri

Počasie v Nitre

Partneri

Anketa

Aký máš pocit z fungovania Nitrianskej pláže (pieskové kurty na kúpalisku v Nitre)? Podujatia, šport
Hlasovalo: 633

Najnovšie video