NITRIANSKE BEACHOVÉ LETO

Špeciálni partneri

Aktuality

2018-05-15

Vo štvrtok 31.5.2018 o 17.30h sa uskutoční Snem 1.ABC Nitra. Viac info.

2018-03-26

Aj tento rok môžete pomôcť 2% (1%, 3%) svojej dane nielen nášmu združeniu, ale športu celkovo, dobrej správe športu a boju proti arogancii moci a darebákom. Info k poukázaniu 2%.

Archív noviniek »

Diskusia

Alicia
2021-07-04 20:27:10
Hookup Women Uses Free of charge Issues? A Great Side to side Benefit! Free hookup women singles on the web is the best solution if you\'re tired with going to pubs and organizations just to be ignored, or perhaps even worse, laughed at. I understand what it\'s like because I\'ve been there. I was solitary and needy back into the working day -- I needed a fresh partner -- but I kept on attempting because I needed not one other option. If you\'re an individual person who wants to hookup with hot girls without going to those locations in which the women are alone, then this post may just change your existence. It is going to clarify why online dating on-line is the greatest substitute if you\'re a men who seems to be shy to method a beautiful female inside a nightclub or membership.
Kuna
2013-08-13 10:26:40
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len by som sa chcel spytat nerozpravalo sa o tom ze posledy pribinov pohar je mixovy? Mato mal by si to niekam napisat do prihlasovania bo uz mas prihlaseny jeden cisto muzsky a jeden cisto zensky tim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!
smiki
2013-06-18 22:34:16
chcel by som sa prihlasit na turnaj ale v jednej casti ma to nechce pustit dalej mohol by som to odoslat cez svoj email na tu stranku futbal@nbl.sk staci len do supisky napisat meno a priezvisko ci aj nejake dalsie veci
smiki
2013-06-18 22:30:22
nedasa mi prihlasit na stranku
large
2013-05-22 09:12:25
skusal si aj v inom prehliadaci sa prihlasit?
Staršie príspevky »

Členom a verejnosti

PLÁŽOVÉ HALÓ

otvorený list vedenia 1.ABC Nitra členom a verejnosti, 28.4.2015

Zo začiatku bola spolupráca a komunikácia Mesta a 1.ABC Nitra ukážková (viď napríklad spoločné rozšírenie kurtov v roku 2011), no neskôr začala škrípať a problémy sa kopili. Veľa z nich malo pritom spoločný pôvod v (ne)kvalite komunikácie zo strany Mesta. Ďalším zdrojom problémov je to, že nie raz prejavil 1.ABC Nitra väčší záujem a snahu riešiť problém Mesta, ako samo Mesto. Keď sa toho už nakopilo príliš, a problémy sa nedali riešiť priamo so zmluvným partnerom (mestská organizácia Správa športových a rekreačných zariadení Mesta Nitra, skrátene SŠaRZ) práve kvôli ich povahe - že komunikácia so SŠaRZ nefunguje a záujem SŠaRZ riešiť uvedené problémy nevidíme napriek tomu, že o nich vie, zhrnuli sme výhrady 1.ABC Nitra do výzvy adresovanej primátorovi Nitry ako štatutárnemu zástupcovi zriaďovateľa SŠaRZ v nádeji, že niečo sa pohne. A pohlo sa: SŠaRZ bola zrušená. Keďže oficiálnu reakciu na naše výhrady voči SŠaRZ nemáme, predpokladáme, že zrušenie SŠaRZ bolo sčasti reálnou odpoveďou na naše výhrady. Ale len naoko, pretože viac-menej rovnaká agenda a personál SŠaRZ sa len presunuli pod Službyt Nitra s.r.o. (od 1.4.2014)

Nádej na zlepšenie to bola, ale zdá sa, že je preč. Od prevzatia agendy Službytom Nitra s.r.o. uplynulo už vyše roka a dnes kvalita komunikácie s Mestom nie je lepšia. Či je za tým zo strany Mesta nejaký úmysel, neschopnosť konkrétnych ľudí, alebo len podcenenie dôležitosti kvalitnej komunikácie, nevieme s istotou - ale jedno nám je jasné: ak budeme ticho a tváriť sa, že všetko je v poriadku, situácia sa môže iba zhoršiť. Pretože ak sa mesto dokáže takto správať voči partnerovi, ktorý pre mesto niečo urobil a s ktorým má platnú Zmluvu, nevieme a nechceme si predstaviť, ako k nám pristúpi po jej skončení. Je potrebné jasne a hlasno mestu odkázať, že 1.ABC Nitra si zaslúži zo strany mesta viac rešpektu a slušnosti. Že kurty na kúpalisku nepatria Jozefovi Dvončovi, ani Milošovi Dovičovičovi, ale všetkým Nitranom. Že boli v posledných rokoch zveľadené samotné kurty, ale aj podujatia aj procesy okolo nich, je predovšetkým zásluha občianskeho združenia 1.ABC Nitra. Nielen Miša Ivana a Rada Laca - kurty nie sú ani Mišove či Radove - ale aj ostatných členov 1.ABC Nitra (aktuálne 566).

Snem 1.ABC Nitra 19.4.2015 vyjadril jednohlasne nesúhlas s konaním mesta a jeho organizácií a zároveň plnú podporu vedeniu 1.ABC Nitra (zápisnica na podstránke Dokumenty). Vedenie 1.ABC Nitra zvážilo a zvažuje všetky kroky, vrátane krajnej možnosti, ktorou je výpoveď zmluvy ešte pred jej uplynutím. Predtým, než podnikne ďalšie kroky vo vzťahu k Mestu, rozhodlo sa Prezídium 1.ABC Nitra najskôr informovať, vypočuť svojich členov a vyzvať ich k aktivite. Pretože pasivita ľudí je to, čo zvyčajne posmeľuje politikov či verejných  funkcionárov v nekalom, arogantnom či korupčnom správaní. Ak súhlasíš, že konanie Mesta je za hranicou slušnosti a únosnosti a záleží Ti na tom, čo sme spolu pre Nitru vybudovali, ozvi sa aj Ty. Nemusíš to rovno vešať na nos médiám, úplne stačí, keď sa sám / sama zamyslíš a povieš, čo si myslíš, položíš otázku či už nám, Mestu Nitra, alebo Službytu Nitra (kontakty), alebo jednoducho informuješ priateľov, známych, či mestkých poslancov, ktorým by na našej veci mohlo záležať.

Toto nie je vojna M.Ivana a R.Laca proti J.Dvončovi alebo M.Dovičovičovi

Toto je principiálny spor o tom, čo dosiahlo, mohlo a môže dosiahnuť jedno občianske združenie (či s Mišom a Radom, alebo Jožkom a Jankou), a ako sa k tomu stavia / má postaviť reprezentácia mesta. Aj primátor, aj mestská organizácia, je len zástupcom občanov a má sa k nim správať s náležitým rešpektom a úctou, aj keby zrovna nič pre mesto neurobili. 1.ABC Nitra pritom pre rozvoj mesta niečo urobil - a nie málo.

Ak nás niekto presvedčí, že chyba je v nás, radi ju napravíme. Ak niekto prejaví záujem, nemáme problém baviť sa o odovzdaní vedenia klubu niekomu inému.

Ale rozhodne nehodláme pochovať projekt Nitrianska pláž, či celý klub 1.ABC Nitra len preto, že s nami nejaký konkrétny funkcionár nekomunikuje, nespolupracuje, nedodržiava zmluvu alebo sľuby. Čo sme dosiahli a čo robíme, nerobíme totiž pre konkrétnych funkcionárov (tí tu možno zajtra nebudú, ale obyvatelia Nitry áno). Ako zodpovedne si oni plnia svoju funkciu, je vec ich svedomia. My vidíme výsledky svojej poctivej práce a cítime, že ľudia, pre ktorých to robíme, ju oceňujú. Navyše veríme, že spravodlivosť existuje a príde. Keď nie zajtra, tak pozajtra a silnejšia.

Vieme, že niektorí z Vás by predovšetkým radi čím skôr hrali a je nám ľúto, že nemôžete. Nestáva sa každý rok, že kurty v polovici apríla neotvoríme s takýmto zdôvodnením. Napriek tomu, že komunikácia a spolupráca s mestom “hapruje” už dávnejšie, neurobili sme to zatiaľ nikdy. Netreba zabúdať ani na to, že kým neprišiel “na scénu” 1.ABC Nitra, o hraní beachvolejbalu na kúpalisku v apríli alebo septembri sa nikto s nikým nebavil. Čakalo sa na otvorenie kúpaliska v polovici júna a dúfalo, že sa bude dať potiahnuť “až” do prvej septembrovej nedele. Takisto večer - viete si predstaviť v dlhé letné dni končiť s beachovaním o 19.15h, keď vyženú ľudí z kúpaliska? Prípadne ak bolo zlé počasie (“len” 22°C) a kúpalisko zatvorené, bezradne pozerať spoza plota na zatvorené kurty? To všetko a ďalšie veci, ktoré dnes berieme ako samozrejmosť, je spoločný výdobytok nášho občianskeho združenia 1.ABC Nitra, čiže hnevať sa teraz na 1.ABC Nitra za to, že kurty nie sú v apríli alebo máji otvorené, by asi nebolo celkom na mieste. Veríme, že aj týmto každý z Vás pochopí, že tu nejde len o to, “kedy sa otvoria kurty”. Situácia je oveľa vážnejšia. Ak Ti na tom záleží, pomôž nám šíriť toto plážové HALÓ - jeho cieľom je informovať nitriansku verejnosť o tom, ako sa veci majú, aby sme mohli mať čisté svedomie, nech to skončí akokoľvek.


Michal Ivan & Radovan Laco

zakladatelia 1.ABC Nitra a NBL

Partneri

Počasie v Nitre

Partneri

Anketa

Aký máš pocit z fungovania Nitrianskej pláže (pieskové kurty na kúpalisku v Nitre)? Podujatia, šport
Hlasovalo: 618

Najnovšie video