NITRIANSKE BEACHOVÉ LETO

Špeciálni partneri

Aktuality

2018-05-15

Vo štvrtok 31.5.2018 o 17.30h sa uskutoční Snem 1.ABC Nitra. Viac info.

2018-03-26

Aj tento rok môžete pomôcť 2% (1%, 3%) svojej dane nielen nášmu združeniu, ale športu celkovo, dobrej správe športu a boju proti arogancii moci a darebákom. Info k poukázaniu 2%.

Archív noviniek »

Diskusia

Alicia
2021-07-04 20:27:10
Hookup Women Uses Free of charge Issues? A Great Side to side Benefit! Free hookup women singles on the web is the best solution if you\'re tired with going to pubs and organizations just to be ignored, or perhaps even worse, laughed at. I understand what it\'s like because I\'ve been there. I was solitary and needy back into the working day -- I needed a fresh partner -- but I kept on attempting because I needed not one other option. If you\'re an individual person who wants to hookup with hot girls without going to those locations in which the women are alone, then this post may just change your existence. It is going to clarify why online dating on-line is the greatest substitute if you\'re a men who seems to be shy to method a beautiful female inside a nightclub or membership.
Kuna
2013-08-13 10:26:40
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len by som sa chcel spytat nerozpravalo sa o tom ze posledy pribinov pohar je mixovy? Mato mal by si to niekam napisat do prihlasovania bo uz mas prihlaseny jeden cisto muzsky a jeden cisto zensky tim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!
smiki
2013-06-18 22:34:16
chcel by som sa prihlasit na turnaj ale v jednej casti ma to nechce pustit dalej mohol by som to odoslat cez svoj email na tu stranku futbal@nbl.sk staci len do supisky napisat meno a priezvisko ci aj nejake dalsie veci
smiki
2013-06-18 22:30:22
nedasa mi prihlasit na stranku
large
2013-05-22 09:12:25
skusal si aj v inom prehliadaci sa prihlasit?
Staršie príspevky »

Kde je problém?

31.10.2015 skončila Zmluva o spolupráci a prevádzke beachvolejbalových ihrísk medzi 1.ABC Nitra a Mestom Nitra. Minimálne od udalostí roku 2013 (Mesto Nitra si zo Zmluvy urobilo dobrý deň - viď dlažba) sa 1.ABC Nitra intenzívne snažil vyvolať rokovania s predstaviteľmi Mesta Nitra o tom, čo bude po 31.10.2015. Dlho sme nevedeli, či vôbec Mesto Nitra má alebo nemá záujem o spoluprácu s 1.ABC Nitra (Zmluva hovorila, že áno, ale konanie niektorých predstaviteľov Mesta, že nie). S prvou konkrétnou predstavou spolupráce po 31.10.2015 prišlo Mesto Nitra 26.10.2015, t.j. 5 dní pred skončením 6,5-ročnej zmluvy (!). 1.ABC Nitra sa obratom vyjadril, že k zmluve nemá zásadné pripomienky, potrebuje si len uzrejmiť 19 konkrétnych bodov (ktoré v návrhu vyznačil a požiadal o stretnutie k týmto nejasnostiam) a môže byť podpísaná nová zmluva o nájme. Mesto Nitra však nedalo možnosť 1.ABC Nitra uzrejmiť si nejasnosti z návrhu: namiesto stretnutia k nejasnostiam z akceptovateľného návrhu prišlo s druhým návrhom (22.12.2015), ktorý jednania skomplikoval. Hoci sme mali problém už s tým, že sme mali záujem podpísať prvý návrh a namiesto toho prišiel iný, prevzali a naštudovali sme si aj ten druhý. Opäť bolo nevyhnutné ho najskôr pochopiť - k tomu smerovala jednoduchá otázka primátorovi Nitry SMSkou hneď na druhý deň (23.12.2015), na ktorú nám primátor Nitry po viacerých urgenciách odpovedal až 8.3.2016 (aj to nepriamo, ale dostatočne jasne). Na základe doplňujúcej informácie od neho 1.ABC Nitra odmietol návrh z 22.12.2015, oficiálnym listom z 10.3.2016. Zároveň 1.ABC Nitra zdôraznil, že o ďalšiu spoluprácu má záujem, ale iba pokiaľ zmluvy vzídu z korektnej komunikácie a jednania, nie takým spôsobom ako návrh z 22.12.2015. Mesto Nitra nikdy oficiálne nepovedalo, že nemá záujem o spoluprácu s 1.ABC Nitra. 1.ABC Nitra záujem o spoluprácu má. Napriek tomu ku dnešnému dňu nielenže nebola uzavretá žiadna nová zmluva o spolupráci či prenájme, ale Mesto Nitra svojim (ne)konaním brzdí občianske aktivity. 1.ABC Nitra nepodmieňoval organizáciu podujatí novou zmluvou. Ak však má organizovať akékoľvek podujatie, potrebuje poznať podmienky prenájmu. Nielen sadzbu za prenájom kurtu, ale viaceré ďalšie - presne sme ich špecifikovali e-mailom Službytu Nitra a Mestu Nitra 22.2.2016 a požiadali o ich nacenenie pre prípad, že do leta žiadnu zmluvu o spolupráci nedohodneme. Odvtedy čakáme na ponuku, ktorá je bežne medzi obchodnými partnermi otázkou max. 48 hodín.

Zhrnuté:

 1. majiteľom ihrísk je Mesto Nitra, prevádzkovateľom Službyt Nitra.
 2. 1.ABC Nitra nielenže kurty ku dnešnému dňu neprevádzkuje, ale je z areálu vymknutý rovnako ako bežný obyvateľ Nitry (s tým rozdielom, že 1.ABC Nitra má v areáli majetok v hodnote niekoľko tisíc eur).
 3. 1.ABC Nitra nevie plánovať podujatia (nepozná podmienky prenájmu), a nevie svojim členom zabezpečiť kurty na akýkoľvek deň či čas, pretože nemá s kým jednať (Mesto Nitra s 1.ABC Nitra nekomunikuje a podľa našich informácií sa snaží prevádzke areálu vyhnúť - hľada prevádzkovateľa, ktorého zatiaľ nemá)

 

Odtiaľto nižšie nájdete starú verziu podstránky (kde bol problém v roku 2015, sivé odstavce a bledé nadpisy sú už neaktuálne)

Prečo 1.ABC Nitra (prevádzkovateľ v zmysle Zmluvy o spolupráci a prevádzke beachvolejbalových ihrísk) zatiaľ neotvoril kurty na kúpalisku? Spoločným menovateľom dôvodov je nekvalitná komunikácia a viaznúca spolupráca Mesta Nitra (poskytovateľ), z toho prameniaca stagnácia areálu napriek snahe 1.ABC Nitra o opak. Štyri zo 6 otvorených otázok sú staré resty, dlhodobo neriešené zo strany Mesta. Čerstvé sú absurdné blokovanie dotácií pre 1.ABC Nitra a obavy o bezpečnosť verejnosti vzhľadom k potrebe doplnenia piesku, ktorá je avizovaná tiež už 2 roky, no jej ignorovaním sa situácia stáva kritickou a kurty sú na hranici prevádzkyschopnosti, ak nie za ňou. V tejto situácii 1.ABC Nitra odmieta otvoriť kurty a žiada Mesto o doriešenie otvorených otázok. Podľa toho, ako zodpovedne a s akým výsledkom sa k týmto otázkam Mesto postaví, 1.ABC Nitra sa rozhodne, či:

 • otvorí / neotvorí kurty a kedy
 • bude / nebude organizovať Nitrianske beachové leto a ak áno, v akom rozsahu
 • vypovie / nevypovie Zmluvu ešte pred jej uplynutím 31.10.2015
 • bude / nebude mať záujem o ďalšie pôsobenie v areáli letného kúpaliska / v Nitre

Takže kde je problém? (2015)

Okrem viacerých restov operatívneho alebo informatívneho charakteru eviduje 1.ABC Nitra voči Mestu 6 zásadných otvorených otázok. Pod každou z nich uvádzame aj, čo žiadame. Vo všeobecnosti nežiadame predstaviteľov Mesta o nič iné, než aby sa zodpovedne postavili k doriešeniu týchto otázok:

 1. kvalita komunikácie zo strany Mesta
 2. dlažba
 3. zjednotenie režimov
 4. záujem Mesta o ďalší rozvoj
 5. absurdné blokovanie dotácií
 6. potreba doplnenia piesku

 

1. Kvalita komunikácie zo strany Mesta

Z kvality komunikácie zo strany Mesta sme zúfalí. Mesto reaguje len na zlomok podnetov, väčšinou neúplne a veľmi pomaly, niekedy vôbec alebo len na čo chce (pozri príklady ). Sme presvedčení, že 1.ABC Nitra zaslúži oveľa lepšiu, aspoň štandardnú, komunikáciu. Či preto, že je zmluvným partnerom Mesta, organizáciou rozvíjajúcou Mesto Nitra, alebo jednoducho preto, že združuje nemálo obyvateľov Nitry.

Čo žiadame?

Skvalitniť komunikáciu zo strany Mesta aspoň na štandardnú úroveň, aká je očakávaná v bežnej komunikácii medzi slušnými ľuďmi alebo zmluvnými partnermi v 21.storočí - t.j. reagovať na každý podnet zmluvného partnera, reagovať úplne (nielen selektívne alebo čiastočne), v primeranej lehote, rovnakým kanálom (t.j. na e-mail e-mailom, na hovor hovorom, na list listom, na SMSku SMSkou a pod.). Sme ochotní a pripravení vymeniť si predstavy a očakávania a dohodnúť sa na takých pravidlách komunikácie, ktoré budú vyhovovať aj Mestu, a ktoré budú najmä obe strany dodržiavať. Ide nám o to, aby sme eliminovali komunikačné problémy, ktoré sú úplne zbytočné: ak majú partneri rovnakú predstavu a očakávania od komunikácie, nemali by vôbec vznikať. Potom môže obe strany dupľom mrzieť, ak tieto zbytočné problémy zhoršujú vzťah partnerov celkovo. Ak má byť táto požiadavka nielen splnená, ale aj naplnená jej myšlienka, bude zrejme potrebné za Mesto poveriť inú osobu než Miloša Dovičoviča (nie je to z našej strany nič osobné, len konštruktívny návrh na základe 6-ročných skúseností);

Status: v riešení

Stretnutím vedenia 1.ABC Nitra, Službytu Nitra a Mesta Nitra u primátora bola obnovená vzájomná komunikácia a vytvorené predpoklady pre jej zlepšenie. Veríme, že 6.5.2015 sa začala nová etapa komunikácie 1.ABC Nitra s Mestom Nitra, jeho orgánmi a organizáciami.

Aktualizácia 2016: sme tam, kde sme boli

 

2. Dlažba (rest z 2013)

Než sme dali urobiť zámkovú dlažbu pod altánkom (z iniciatívy a na náklady 1.ABC Nitra), museli sme požiadať Mesto o písomný súhlas. Požiadali sme a písomný súhlas dostali (10.6.2013). Keď sme však prišli s vyúčtovacím dodatkom (normálny postup v zmysle zmluvy, s ktorým nebol problém napríklad pri rozšírení kurtov), tá istá osoba, ktorá podpísala súhlas (Miloš Dovičovič), nám povedala, že dodatok nepodpíše. Ani nie, že podpísala by keby... Jednoducho nepodpíše. Šok. Nechceli sme veriť tomu, že by Mesto mohlo chcieť voči nám použiť takúto nefér praktiku. Preto sme sa neuspokojili, ale opakovane dožadovali podpísania dodatku, alebo aspoň (oficálneho) zdôvodnenia odmietnutia. Oficiálne nám to nikto nikdy nezdôvodnil, no neoficiálne sme sa postoj Mesta k dlažbe a altánku dozvedeli a znel doslova takto: “aby sme vám to raz nedali uviesť do pôvodného stavu”. Reč je o dlažbe a altánku 5x11m, v hodnote spolu cca 14-tisíc eur, ktoré si všetci užívatelia nevedia vynachváliť. Iniciatíva aj realizácia v réžii 1.ABC Nitra, Mesto to nestálo nič.

Čo žiadame?

Podpísať Dodatok z roku 2013, ktorého účelom je dohoda o vyúčtovaní nákladov súvisiacich s terénnou úpravou, nákupom a položením zámkovej dlažby, ktoré (práce) boli realizované združením 1.ABC Nitra po písomnom súhlase SŠaRZ z 10.6.2013 v zmysle Zmluvy o spolupráci a prevádzke beachvolejbalových ihrísk; ALEBO jeho oficiálne odmietnutie s odôvodnením - v takom prípade pozor na konflikt so Štatútom Mesta Nitra;

Status: nevyriešené

Aktualizácia 2016: Mesto Nitra sa tvári, že dlažba, na ktorej položenie nám dalo písomný súhlas, neexistuje. Dlažba však existuje a je riadne zdokumentovaná. 26.4.2016 podal 1.ABC Nitra v tejto veci na Mesto Nitra žalobu


3. zjednotenie režimov (rest z 2011)

1.ABC Nitra ponúka prevádzkovanie plochy aj počas prevádzky kúpaliska, za podmienok, ktoré stanoví Mesto Nitra (neutrálny dopad, žiadny finančný výpadok pre Mesto). Dôvodom je, že 1.ABC Nitra vie starostlivosť o kurty a služby v súvislosti so športoviskom zabezpečiť lepšie než Mesto Nitra a zvýšiť tak komfort návštevníkov areálu.

Oficiálna reakcia Mesta žiadna. Pracovný materiál určený na diskusiu sme prvýkrát predložili Mestu v roku 2011 (vtedy konkrétne SŠaRZ, neskôr aj primátorovi či Službytu Nitra s.r.o.). Napriek tomu, že pravidelne pripomíname možnosť zlepšenia služieb mestského kúpaliska, materiálu sa z Mesta nikto nechytil, stále je iba kdesi v šuflíku. Neoficiálna reakcia Mesta: keď tlačíme na reakciu v duchu, že predsa ide zatiaľ len o diskusiu, navyše o návrhu prospešnom pre mesto Nitra, dopracujeme sa maximálne k reakcii v duchu “o tomto Mesto nebude diskutovať”. Prípadne, v širšom kontexte, vraj sa “príliš rozťahujeme”.

Čo žiadame?

Diskusiu o zjednotení režimov a skvalitnení prevádzky multifunkčnej plochy pre plážové športy na letnom kúpalisku v Nitre; ALEBO jej oficiálne odmietnutie s odôvodnením - v takom prípade pozor na konflikt so Štatútom Mesta Nitra;

Status: v riešení

1.ABC Nitra aj Službyt Nitra s.r.o. majú záujem o skvalitnenie prevádzky multifunkčnej plochy pre plážové športy. 1.ABC Nitra osloví s týmto zámerom príslušný odbor mestského úradu.

Aktualizácia 2016: počas roku 2015 sa nám podarilo vyjednať zjednotenie režimov (návrhy, ktoré sme z rôznych dôvodov neprijali, už počítajú s jednotným režimom). Je dosť možné, že prevádzkovateľ, ktorý príde po 1.ABC Nitra, už bude vedieť využiť to, o čo 1.ABC Nitra bojoval od roku 2011. Nebolo jednoduché predstaviteľov Mesta Nitra presvedčiť o tejto potrebe, preto veríme, že prípadný nový prevádzkovateľ na úspech 1.ABC Nitra nadviaže a zrealizuje ho v praxi. Nič by tomu nemalo brániť.


4. záujem Mesta o ďalší rozvoj (rest z 2013)

Vzhľadom k bodu 1 viazne spolupráca 1.ABC Nitra a Mesta a multifunkčná plocha pre plážové športy stagnuje. Stagnácia je presne to, čo 1.ABC Nitra nechce. Neustále hľadá možnosti vylepšenia služieb, procesov a zhodnotenia areálu. Mesto si to možno dostatočne neuvedomuje, ale (ne)komunikácia z jeho strany spôsobuje vždy nejaké (ne)konanie druhej strany. Len za roky 2011 - 2013 bol areál kurtov z iniciatívy 1.ABC Nitra v spolupráci s Mestom zhodnotený o vyše 47-tisíc eur. Od roku 2013 mal 1.ABC Nitra reálnu možnosť realizovať viacero ďalších konkrétnych vylepšení - či už zjednotenie režimov (viď bod 3), doplnenie piesku 1.ABC Nitra (napriek tomu, že podľa Zmluvy túto povinnosť má Mesto) alebo uzamykateľné skrinky (predjednané s dodávateľom) - vedúcich k vyššiemu komfortu pre nitriansku verejnosť, ale nerealizoval nič zásadné. Prečo? Lebo schválením posledného relizovaného zhodnotenia - dlažby (viď bod 2) - a jeho neuznaním stratil 1.ABC Nitra istotu, či má Mesto záujem na plnení Zmluvy a rozvoji Mesta Nitra. Preto žiadal primátora Nitry vo výzve z 23.9.2013 o stanovisko, či “má mesto Nitra ako vlastník predmetného areálu záujem o jeho zveľaďovanie, ak už nie aktívne, tak aspoň z iniciatívy a na náklady 1.ABC Nitra v zmysle doterajších zmlúv a dohôd.” Oficiálna odpoveď dodnes žiadna.

Zmluva onedlho vyprší a my sme nechceli nechávať jednania o novej zmluve (alebo ukončení spolupráce), na poslednú chvíľu práve preto, aby areál ani chvíľu nestagnoval. Preto sme sa naďalej dožadovali stanoviska a dopracovali aspoň k nejakej neoficiálnej reakcii: vraj sa “príliš rozťahujeme”. Podobný šok ako s dlažbou: to naozaj môžu predstavitelia Mesta myslieť vážne, že nejaké občianske združenie dobrovoľne zveľaďuje a chce zveľaďovať majetok a služby pre obyvateľov Mesta Nitra a predstavitelia Mesta, ktorých poslaním je okrem iného rozvoj mesta, rozvoj mesta brzdia či doslova dusia?

Čo žiadame?

Oficiálne stanovisko, či má mesto Nitra ako vlastník predmetného areálu záujem o jeho zveľaďovanie, ak už nie aktívne, tak aspoň z iniciatívy a na náklady 1.ABC Nitra v zmysle doterajších zmlúv a dohôd. Ak by odpoveď mala byť NIE, pozor na konflikt so Štatútom Mesta Nitra;

Status: v riešení

Status: oficiálne stanovisko k tomuto nemáme. Ešte pár mesiacov dozadu (vo volebnom roku 2014) postoj Mesta bol, že záujem má - preto bude mať Nitra konečne akvapark. 2015 mal už stáť. Stojí? Nestojí, a občianske združenie, ktoré NAOZAJ A PREUKÁZATEĽNE (nielen rečami) pomohlo zhodnotiť areál o vyše 47-tisíc eur, má takéto problémy...


5. absurdné blokovanie dotácií

Čo je podľa nás úplný non-sens a vrchol drzosti a/alebo neschopnosti zo strany Mesta, je absurdné blokovanie dotácií schválených pre 1.ABC Nitra. Na zasadnutí mestského zastupiteľstva v Nitre 5.2.2015 zaznelo toto (citované zo zápisnice):

“Dovičovič – prosím, aby bola poskytnutá podpora pre prvé ABC Nitra plážový volejbal a plážové športy, ale prosím, aby p. primátor bol Váš podpis podmienený, že l. ABC podpíše nájomnú zmluvu na využívanie kurtov v areáli letného kúpaliska.

primátor – je asi sedem vecí, ktoré s ABC treba doriešiť, dovtedy dotácie nedostanú. pokiaľ to nebude vysporiadané.”

A teraz fakty: ten, kto blokuje podpísanie zmluvy, resp. dodatku 1.ABC Nitra so Službytom Nitra, je práve Miloš Dovičovič osobne (detaily). Vecí na dotiahnutie je v skutočnosti hádam aj viac než sedem, ale od primátora (resp. iného predstaviteľa Mesta) nemáme žiadne upozornenie, ktorých 7 vecí treba doriešiť, aby 1.ABC Nitra boli vyplatené dotácie. Dotácie sú pritom schválené, Zmluva 1.ABC Nitra s Mestom platná.

Čo žiadame?

Okamžité odblokovanie dotácií schválených pre 1.ABC Nitra ALEBO ich zrušenie s odôvodnením;

Status: dotácie odblokované

Dotácie od Mesta Nitra boli 10.6.2015 pripísané na účet 1.ABC Nitra.

6. potreba doplnenia piesku

V zmysle Zmluvy o spolupráci a prevádzke beachvolejbalových ihrísk je doplnenie piesku v kompetencii poskytovateľa (Mesto Nitra). 1.ABC Nitra na potrebu doplnenia piesku upozorňuje už 2 roky. Pred sezónou 2014 sme boli ochotní ponúknuť doplnenie piesku v réžii 1.ABC Nitra, no vzhľadom k strate istoty a chýbajúcemu stanovisku (1 z  požiadaviek výzvy z 23.9.2013, viď bod 4), bola sezóna 2014 v tomto zmysle zmeškaná. Stanovisko a stratenú istotu sme nedostali dodnes, preto sa naša chuť pomôcť Mestu so zabezpečením jeho povinnosti vytratila. Potreba doplnenia piesku je však aktuálnejšia než predtým (2 roky sa napriek upozorneniam ignorovala). Zvyšuje sa riziko zranenia (v prípade nedostatku piesku ohrozujú športujúcu verejnosť obnažené obrubníky, spod piesku vytŕčajúca geotextília, tenšia vrstva piesku znamená tiež hrozbu kontaktu s podkladovou vrstvou - štrkom). Potreba doplnenia piesku sa stáva kritickou, o čom bol naposledy informovaný M.Dovičovič na osobnom stretnutí 26.3.2015. Spolu s ním sme kvantifikovali množstvo a cenu piesku potrebného na doplnenie a M.Dovičovič prisľúbil prejednať túto potrebu s primátorom v pondelok 30.3.2015. Dlho sme od neho nemali vôbec žiadnu informáciu k tomuto (dodnes nie je ani len zápisnica zo stretnutia, viď Príklad 1C), až v e-maili z 15.4.2015 po našich urgenciách píše, že "Pracujeme na zabezpečení piesku na dosypanie. Ak to bude, dám vedieť, a v spolupráci s 1.ABC by sme ho roztiahli na kurty." Žiadna informácia o termíne, výraz "ak to bude" naznačuje, že nie je vôbec isté, či to bude, na druhej strane M.Dovičovič automaticky ráta s pomocou 1.ABC Nitra pri rozťahovaní piesku. 1.ABC Nitra zvykne kurty členom a verejnosti sprístupňovať od polovice apríla, tohtoročný plán počítal s ich sprístupnením po brigáde zorganizovanej 19.4.2015. 1.ABC Nitra chce čím skôr otvoriť a sprístupniť kurty členom 1.ABC Nitra a nitrianskej verejnosti, ale nemôže to byť na úkor bezpečnosti. Ku dňu brigády (19.4.2015) sme stále nemali očakávanú informáciu, či si zmluvnú povinnosť doplnenia piesku Mesto hodlá splniť a kedy, preto sme kurty od 20.4.2015 otvoriť nemohli.

Čo žiadame?

Informáciu o termíne doplnenia piesku na multifunkčnú plochu pre plážové športy na letnom kúpalisku, aby mohlo byť športovisko uvedené do prevádzkyschopného stavu (čo momentálne nie je). V zmysle čl.II bod 9. Zmluvy za prevádzkyschopnosť ihrísk zodpovedá poskytovateľ (Mesto Nitra); ALEBO oficiálne odmietnutie doplnenia piesku - v takom prípade pozor na konflikt so Zmluvou o spolupráci a prevádzke beachvolejbalových ihrísk z 6.4.2009;

Status: vyriešené

Piesok bol doplnený počas troch dní od 3.6. do 5.6.2015.

 

Príklad 1A: komunikácia so SŠaRZ 2009 - 2013

Za 5 rokov trvania Zmluvy sme zmluvnému partnerovi SŠaRZ poslali 21 e-mailov, z ktorých reagoval na 2. My e-mailovú komunikáciu v 21.storočí považujeme najmä v operatívnych záležitostiach za vhodnejšiu alternatívu k doporučeným zásielkám - ktorými sme naopak, za rovnaké obdobie zaťažili schránku SŠaRZ snáď 0-krát. Podrobnosti: viď výzva z 23.9.2013 adresovaná primátorovi Nitry.

Príklad 1B: osud samotnej výzvy z 23.9.2013

Keď sme stratili trpezlivosť so spoluprácou a komunikáciou so SŠaRZ, obrátili sme sa na primátora Nitry ako štatutárneho zástupcu Mesta Nitra - zriaďovateľa mestskej organizácie SŠaRZ. Obrátili sme sa na neho s výzvou na zlepšenie spolupráce. Uviedli sme konkrétne výhrady a formulovali konkrétnych 5 požiadaviek. Prvej (a dosiaľ jedinej) oficiálnej reakcie sme sa dočkali o 2 a pol mesiaca (3.12.2013). Tá obsahovala (z nášho pohľadu žalostné) stanovisko SŠaRZ a prísľub osobného stretnutia s primátorom po 12.12.2013 a diskusie na uvedené témy. Hoci sme prísľub stretnutia primátorovi niekoľkokrát pripomenuli, stretnúť s ním sa nám podarilo až 19.9.2014, rok po výzve na zlepšenie spolupráce. Aj to z našej iniciatívy a na iné témy. Oficiálnu reakciu na 5 požiadaviek z výzvy nemáme dodnes (28.4.2015). V troch z nich Mesto riešenie naznačilo (zrušilo SŠaRZ rozhodnutím z decembra 2013), ale nedotiahlo (personál a agendu SŠaRZ len presunulo pod Službyt). V štvrtej a piatej sa k nám dostali len neoficiálne vyjadrenia: k téme zjednotenia režimov sa vraj diskutovať nebude (bez udania dôvodu) a stanovisko k tomu, či má Mesto záujem o ďalšie zveľaďovanie mestského majetku zo strany 1.ABC Nitra je pravdepodobne negatívne (pozitívne neprišlo a vraj sa "príliš rozťahujeme").

Príklad 1C: zápisnica z posledného stretnutia v Službyte

26.3.2015 sme absolvovali rokovanie so Službytom Nitra zastúpeným len M.Dovičovičom. Vzhľadom k tomu, že menovaný už dávnejšie stratil našu dôveru (boli o tom informovaní tak primátor, ako aj riaditeľ Službytu), sme však trvali na zápisnici z rokovania (inak bežná vec). Keď sme jej návrh nedostali do pondelka 30.3.2015, spracovali sme jej návrh my a poslali na pripomienkovanie, doplnenie či schválenie Službytu Nitra s.r.o.. Keď uplynulo 13 dní bez reakcie na návrh zápisnice, telefonovali sme riaditeľovi Službytu Nitra s.r.o., ktorý nevedel, o akom stretnutí hovoríme, nieto ešte o zápisnici (hoci bola poslaná aj na e-mail sekretariátu), ale sľúbil, že to "preverí".. Dodnes (28.4.) zápisnica z predmetného rokovania nie je podpísaná / potvrdená, dopracovali sme sa len k vyjadreniu, že “Zápis, ktorý ste mi poslali v podstate mapuje priebeh nášho rokovania. Konateľ Službytu sa sním oboznámil a nevidíme potrebu, aby ho podpisoval.” (z mailu M.Dovičoviča zo 17.4.2015). Žiadne pripomienky alebo doplnenia, jednoducho “zápisnica nebude”. Takto komunikuje Mesto so svojimi obyvateľmi?

Partneri

Počasie v Nitre

Partneri

Anketa

Aký máš pocit z fungovania Nitrianskej pláže (pieskové kurty na kúpalisku v Nitre)? Podujatia, šport
Hlasovalo: 618

Najnovšie video