NITRIANSKE BEACHOVÉ LETO

Špeciálni partneri

Aktuality

2018-05-15

Vo štvrtok 31.5.2018 o 17.30h sa uskutoční Snem 1.ABC Nitra. Viac info.

2018-03-26

Aj tento rok môžete pomôcť 2% (1%, 3%) svojej dane nielen nášmu združeniu, ale športu celkovo, dobrej správe športu a boju proti arogancii moci a darebákom. Info k poukázaniu 2%.

Archív noviniek »

Diskusia

Alicia
2021-07-04 20:27:10
Hookup Women Uses Free of charge Issues? A Great Side to side Benefit! Free hookup women singles on the web is the best solution if you\'re tired with going to pubs and organizations just to be ignored, or perhaps even worse, laughed at. I understand what it\'s like because I\'ve been there. I was solitary and needy back into the working day -- I needed a fresh partner -- but I kept on attempting because I needed not one other option. If you\'re an individual person who wants to hookup with hot girls without going to those locations in which the women are alone, then this post may just change your existence. It is going to clarify why online dating on-line is the greatest substitute if you\'re a men who seems to be shy to method a beautiful female inside a nightclub or membership.
Kuna
2013-08-13 10:26:40
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len by som sa chcel spytat nerozpravalo sa o tom ze posledy pribinov pohar je mixovy? Mato mal by si to niekam napisat do prihlasovania bo uz mas prihlaseny jeden cisto muzsky a jeden cisto zensky tim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!
smiki
2013-06-18 22:34:16
chcel by som sa prihlasit na turnaj ale v jednej casti ma to nechce pustit dalej mohol by som to odoslat cez svoj email na tu stranku futbal@nbl.sk staci len do supisky napisat meno a priezvisko ci aj nejake dalsie veci
smiki
2013-06-18 22:30:22
nedasa mi prihlasit na stranku
large
2013-05-22 09:12:25
skusal si aj v inom prehliadaci sa prihlasit?
Staršie príspevky »

Otvorený list 2016

25.3.2016

Milý člen 1.ABC Nitra!

Letná sezóna 2016 klope na dvere. Za normálnych okolností by sme už o takomto čase pomaly zvolávali všetkých členov na brigádu, pravdepodobne v termíne 16.-17.apríla. Tých osem rokov skúseností (áno, už je to 8 rokov, čo sme založili klub a NBLku!) nám totiž hovorí, že či je rok taký alebo onaký, v polovici apríla sa už dá vonku veselo beachovať.

LENŽE tento rok bude zrejme predsa iný. Nevieme, či horší alebo lepší - hlavne NEVIEME.

Čo sa stalo?
S koncom októbra 2015 skončila zmluva o spolupráci a prevádzke ihrísk, ktorú mal 1.ABC Nitra s Mestom Nitra od roku 2009. Vďaka spolupráci na základe tejto zmluvy sme spoločne (aj s Tebou) prežili mnoho pekných chvíľ, vďaka nej bol areál nitrianskeho kúpaliska zhodnotený o vyše 47-tisíc eur. Sme hrdí na to, čo sme z pozície neziskovej organizácie začínajúcej z nuly v Nitre dokázali a ďakujeme všetkým, ktorí nám v tom pomohli - počnúc prvými členmi, partnermi, špeciálne Nitrianskou komunitnou nadáciou a Mestom Nitra v roku 2008 až po všetkých ostatných členov a partnerov počas ďalších 7 rokov až dodnes.

Dnes je 25.marec 2016 a my nielenže nemáme novú zmluvu o spolupráci (bez toho by sa existovať aj organizovať podujatia dalo), ale nepoznáme ani podmienky prenájmu, ak by sme chceli organizovať nejaké podujatie bez zmluvy. Podmienky, ktoré potrebujeme pri takomto scenári poznať, sme špecifikovali 22.februára 2016 v odpovedi na e-mail od Službytu Nitra, s.r.o., ktorý momentálne ihriská spravuje. Na ponuku, resp. podmienky prenájmu, čo je bežne medzi obchodnými partnermi otázka 1-2 dní, čakáme teda už vyše 30 dní a nič nenasvedčuje tomu, že by na tom niekto pracoval...

Na potrebu diskusie o spolupráci po skončení zmluvy sme upozorňovali dávno pred októbrom 2015. Mesto Nitra prišlo s návrhom novej zmluvy 5 dní (!) pred skončením 7-ročnej starej zmluvy (26.10.2015). O tomto návrhu sme chceli rokovať, no namiesto toho nám prišiel 22.12.2015 druhý návrh (bez možnosti pripomienkovať ten prvý). Tento bol vraj zároveň definitívny, konečný (v zmysle “buď to akceptujete takto, alebo ...”). Aj by sme sa vedeli preniesť cez ten spôsob jednania (jednostranné návrhy bez rokovania), no k vyhodnoteniu ponuky nám chýbala informácia, ktorú sme od primátora Nitry dolovali od 22.12.2015. Vydolovali sme ju až 7.3.2016 a na základe tejto informácie sme návrh - predstavu Mesta Nitra o ďalšej spolupráci s 1.ABC Nitra odmietli. Oficiálna odpoveď 1.ABC Nitra aj s odôvodnením.

Zatiaľ nevieme, čo bude ďalej. Na areáli sú vymenené zámky, vnútri vymknutý okrem iného majetok 1.ABC Nitra. Mesto Nitra na jednej strane pridelilo 1.ABC Nitra dotácie, na druhej strane s nami jedná tak, ako popisujeme. Je pravdepodobné, že viacero vecí, ktoré nitrianska verejnosť začala považovať počas prevádzky areálu 1.ABC Nitra za samozrejmosť, samozrejmosťou minimálne v najbližšom období nebude. Vymenovávať nebudeme - nechceme strašiť, vydierať, ani huckať.

Ak však pocítiš úpadok na Nitrianskej pláži v akejkoľvek forme, chceme aby si vedel(a), že nás to mrzí a že sme urobili doteraz všetko možné preto, aby to bolo práve naopak. Za kurty na nitrianskom kúpalisku momentálne zodpovední nie sme. Akékoľvek požiadavky, pochvaly, či sťažnosti treba adresovať aktuálnemu správcovi: Službyt Nitra s.r.o., prípadne jej jedinému (100%) spoločníkovi - Mestu Nitra.

Napriek všetkému je možné (nie isté!), že v areáli, ku ktorého kvalite a popularite sme (možno aj práve Ty!) veľkou mierou prispeli, bude 1.ABC Nitra nejaké podujatia v roku 2016 organizovať. Veď napríklad na Junior NBL sa nám podarilo získať finančnú podporu 1000€ od Raiffeisen banky. Pre Junior NBL je to viac, než historicky najvyššie dotácie Mesta Nitra a Nitrianskeho samosprávneho kraja pre toto podujatie dohromady. Od oznámenia výsledkov hlasovania sa tešíme, že budeme vedieť žiakom ZŠ a SŠ ponúknuť lepší ročník obľúbenej školympiády, než ktorýkoľvek zo 7 doterajších. Ťažko sa však plánujú podujatia, keď nepoznáte podmienky prenájmu. (Ne)postoj volených i nevolených predstaviteľov Mesta Nitra poznáme, hoci mu nerozumieme a máme k nemu výhrady. Podstatné je, aký bude záujem nitrianskej verejnosti (nielen o Junior NBL, ale o podujatia organizované 1.ABC Nitra celkovo). 

Mesto Nitra tvoria všetci Nitrania a čo je mestské, patrí všetkým Nitranom. Viacerí predstavitelia Mesta Nitra nám výrazne pomohli - to nespochybňujeme a ďakujeme im (najmä páni Dvonč, Kollár, Dovičovič). To, čo areál nitrianskeho kúpaliska na slovenskej mape plážových športov znamená, z neho však spravilo občianske združenie 1.ABC Nitra, a nie primátor či iný predstaviteľ mesta. Z tohto dôvodu považujeme jednanie zástupcov Mesta Nitra s 1.ABC Nitra v posledných rokoch za neférové a nekorektné nielen voči združeniu, jeho vedeniu a členom, ale aj voči celej nitrianskej verejnosti. Bol to 1.ABC Nitra, ktorý rozhodujúcou mierou prispel k zhodnoteniu majetku Mesta Nitra stojacom na pozemkoch Rímskokatolíckej cirkvi. Všetci obyvatelia Mesta Nitra majú právo tento majetok využívať a očakávať ďalší progres. Predstavitelia Mesta Nitra však hazardujú nielen s progresom, ale aj s tým, čo už vybudované bolo - pretože svojim postupom môžu pripraviť nitriansku verejnosť o zodpovedného a odborného prevádzkovateľa, o viacero hmotných i nehmotných výdobytkov, ktoré by nebolo jednoduché ihneď nahradiť. To môže (minimálne dočasne) výrazne znížiť kvalitu poskytovaných služieb v areáli, pričom Mesto Nitra doteraz neprezentovalo žiadnu inú alternatívu než prevádzkovanie Službytom Nitra. To my nepovažujeme za dobré riešenie. Nejde pritom o zaujatosť v zmysle snahy o novú zmluvu, ale o našu 2-ročnú skúsenosť (v letných sezónach 2014 a 2015 mal už kúpalisko v správe Službyt Nitra). Aj sám primátor na jednom z osobných rokovaní priznal, že Službyt Nitra v prípade správy športovísk nepovažuje za ideálne či konečné riešenie. Akvapark tiež alternatívou nie je - pred poslednými komunálnymi voľbami boli už zmluvy s investorom podľa primátorových slov pripravené na schválenie mestskému zastupiteľstvu - ale 5 dní po zvolení za primátora tento bod sám primátor z rokovania zastupiteľstva stiahol. Ale kto chce, nech verí. Najneskôr o dva roky sa bude akvapark spomínať opäť (budú komunálne voľby ;) 

Ak napriek všetkému dôveruješ 1.ABC Nitra, oceňuješ jeho činnosť a nemáš v hľadáčiku lepšieho adresáta pre 2% zo svojej dane, my sa potešíme za týchto okolností ešte viac, než inokedy. Pretože jedna vec je už takmer na 100% istá - akokoľvek sa 1.ABC Nitra s Mestom Nitra dohodne alebo nedohodne (či už s nejakou novou zmluvou alebo bez) - ďalšie pôsobenie 1.ABC Nitra v jeho domovskom areáli bude výrazne nákladnejšie. Všetky potrebné informácie k poukázaniu 2% nájdeš tu.


Ďakujeme za pochopenie,

a želáme všetkým krásne leto - či už s nami či bez nás, či v Nitre či inde!Mišo & Rado
zakladatelia 1.ABC Nitra a NBL

Partneri

Počasie v Nitre

Partneri

Anketa

Aký máš pocit z fungovania Nitrianskej pláže (pieskové kurty na kúpalisku v Nitre)? Podujatia, šport
Hlasovalo: 617

Najnovšie video